Ain Agan

Ain Agan (1959) on nii kitarrist kui pedagoog. Kuigi ta 70ndate lõpus õppis üürikest aega Tartus Heino Elleri nimelises muusikakoolis löökpille, on ta muusikuna põhiliselt iseõppija. Ajavahemikus 1984-1997 mängis Agan Eesti Raadio estraadiorkestris ja bigbändis, alates 1999. aastast kuulub ta ka eesti džässmuusika esindusorkestri Estonian Dream Big Band ridadesse.
Tema pedagoogitegevuse alguseks võib lugeda 1990. aastat, mil ta asus oma kitarrimänguoskust ja teadmisi noorte pürgijatega jagama Kiili Kaunite Kunstide koolis. Seal oli Agan tegev kolmteist aastat. 1998 hakkas Agan aga džässkitarriste õpetama Viljandi Kultuuriakadeemias. 2003. aastast sai temast seal
džässmuusika õppekava hoidja ehk selle õppekava peamine suunaja. Praegu on Ain Agan Viljandi Kultuuriakadeemia muusikaosakonna kitarriõppejõud ja džässmuusika programminõukogu liige.
Vaid üksikud Ain Agana ettevõtmised jäävad väljapoole
džässmuusika piire. Ta on osalenud paljudes ansamblites ja löönud kaasa suure hulga stuudiosalvestuste valmimisel. Nii näiteks on Agan mänginud Raul Söödiga grupis Basic Concept. Ta oli Eesti Keelte asutajaliige ning sage osaline nii mitmes Raivo Tafenau grupis kui Meelis Vind projektis. Viimaste aastate eredamad ülesastumised Jazzkaare korraldatud üritustel on olnud koos soome tippsaksofonisti Manuel Dunkeliga kvartetis Agan/Dunkel Quartet. Esinenud on Agan viimastel aastatel Soomes, Prantsusmaal, Kanadas, USAs, Venemaal, Austrias.
Ain Agana kitarrimängu võime kuulda enam kui viiekümnel Eestis ilmunud heliplaadil. Tema enda nime all on sooloplaatidena ilmunud CD “Ramp” (1995) ja endanimeline plaat “Ain Agan” koos Tallinna Kammerorkestriga (2005).