Helin-Mari Arder

Helin-Mari Arder võlub laval musikaalse siiruse ning vahetu suhtlemisega. Talle on lähedane nii eestikeelne muusika, nõtked portugalikeelsed bossad ja sambad kui ka võluvad prantsuse šansoonid. Kõiki neid võib Helin-Mari esituses kuulda originaalkeeltes (inglise, prantsuse, portugali, itaalia jne). Helin-Mari esimestel plaatidel - “Hetk vaikust” hellade eesti lauludega ning “Su aknast näen”, kõlabki laule mitmes žanris ja keeles. Ka tema järgmised plaadid on olnud kuulajate poolt väga hinnatud (”Mu süda ärka üles”, ”Kuulates Legrand’i”, ”Päike ikka paistma jääb”, ”Café Anglais” jpt). 
Helin-Mari on lõpetanud G. Otsa nimelise Tallinna muusikakooli pop-jazz laulu eriala Mare Väljataga juhendamisel ning pop-jazz laulu ning muusika¬pedagoogika eriala Helsingi Ülikoolis Stadia. Ka tema varasemad keeleõpingud Tartu Ülikoolis on laulja ametis suuresti kasuks tulnud. Helin-Mari Arderi trio sai kokku 2001. aasta kevadel, mil koos esinedes tuli ka esimene tunnustus – Helin-Mari võitis Nõmme Noorte Jazzlauljate konkursi ning pääses esinema mainekale Pori Jazzfestivalile. Trio algkoosseisu kuuluvad lisaks Helin-Marile Teet Raik kitarril ja trompetil ning Ara Yaralyan kontrabassil.
Helin-Mari ise on koostööd teinud paljude hinnatud muusikutega, kelle hulka kuuluvad Raivo Tafenau, Lembit Saarsalu, Olav Ehala, Kristjan Randalu, Sergio Bastos, Andy Fite, Larry Price jt. Lisaks Eestile on Helin-Mari esinenud paljudes Euroopa maades, Ameerika Ühendriikides ning Venemaal. Toimunud kontsertidest põnevaimate hulka kuuluvad araabia armastuslaulude kontsert "1001 ööd", eesti rahva- ning vaimulike laulude kontsert “M
u süda ärka üles” ning duokontserdid ameerika laulja-kitarristi Andy Fite’iga. Samuti ”Kuulates Legrand’i”, suure laululooja Michel Legrand’i loomingust ning ”Café Anglais”, kus ettekandele on tulnud Helin-Mari originaal¬looming.
Helin-Mari kõige värskemate kontserdikavade hulka kuuluvad Ott Arderi sõnadele kirjutatud laulude kontsert ”Aeg ei peatu”, millest valmib lähiajal ka heliplaat. Koostöös pianist Sven Kullerkupuga on valmis saanud kava ”1001 ööd ja ballaadid”, mis kätkeb endas erinevate maade armastuslaule. Akordionivirtuoos Jaak Lutsojaga esinemistest on  aastate jooksul kogunenud kontsert prantsuse šansooniklassika uutest seadete
st:”La chanson – C’est si bon!”.

Trio koosseis:                                                     
Helin-Mari Arder (laul)                                            
Teet Raik või Mart Soo (kitarr)
Ara Yaralyan või Andres Alaru (kontrabass)


Kvarteti koosseis:
Helin-Mari Arder (laul)
Teet Raik või Mart Soo (kitarr)
Ara Yaralyan või Andres Alaru (kontrabass)
Ahto Abner (trummid)
   
Duo koosseis:
Helin-Mari Arder (laul)

Teet Raik (trompet) või Siim Aimla (saksofon)