Improteater

Improvisatsiooni- ehk improteater
   Improteater on USA ja Lääne-Euroopa teatrimõttest möödunud sajandi seitsmekümnendatel – kaheksakümnendatel taasavastatud teatriprintsiip, kus lavateose aluseks pole mitte valmiskirjutatud tekst või kaua nuputatud kontseptsiooon, vaid selleks spetsiaalselt treenitud näitlejate trupi spontaanne loomevõime.  Monoloogidel, lauludel ja stseenidel lastakse sündida siinsamas publiku  ees, küsides publikult inspiratsiooniks  vaid tegevuspaika, stseeni pealkirja vms.
   Näitlejatel on laulude ja stseenide loomiseks hulgaliselt erinevaid nn. improtehnikaid, mis aitavad artistidel  lavakrampi vältida ja kindlustavad publikule meelelahutuse. Eesti Improteatri projektirühm kogunes 2009. aastal eri teatrikooli lõpetanud näitlejatest ja käesolevaks hetkeks on nad koos improviseerinud juba üle viiekümnel avalikul  etendusel. Trupi tehtud tellimusesinemiste arv on samas suurusjärgus. Kuna kõigi  esinemiste sisu üle saab publik määrata, pole kaks improetendust kunagi sarnased, nagu seda pole ju ka publiku soovitused.
    Tellitud improesinemine koosneb erinevate st  teatriimprovisatsiooni lühinumbritest, kujuneb tavaliselt  lõbusaks ajaviiteks ning annab võimaluse lavale tulla ka aktiivsematele soovijaile vaatajate seast. Esitatakse  stseene, laule ja lugusid, korraldatakse intervjuusid ja mängitakse krimimnulle. Sõltuvalt tellija valikust, kestab  esinemine kas 2x 25-35  või 1x 45-50 minutit. Esinejaid on tavaliselt kolm või neli näitlejat ning lavamuusik.
   Improetendusel peab näitlejat olema näha. Seetõttu on Improteatril kasutada esinemise korraldamiseks vajalik valgustehnika, võimsusega mis sobib ka vanemat tüüpi juhtmestikuga esinemispaikadele  (kuni 2,4k w).
   Improteater on esinenud programmiosa ja ka peaesinejana suvepäevadel, jõulupidudel, ettevõtte aastapäevadel,  kliendiüritustel. Koostöös Peterburgi improteatriga Teatr05 sisustasid nad kakskeelse õhtukava uusaastapeol 2013. Eelnevalt on nad sarnast esinemist teinud ingliskeelsele  ja eestikeelsele segapublikule.
   Improteater on meelt lahutanud Directo, Vopak EOS`i, EAS`i, Pauligi, Elisa, Elioni, Eesti Lootsi, Swedpanga jt üritustel. Improteatri meelelahutuskava on osaks programmist olnud nii Tartu linna tänuüritusest osavõtjatele, tudengipäevade avamisel kui näiteks Rapla Kaitseliidu kogunemisel.