Kelli Uustani

Kelli Uustani (1976) käis Tallinna 21. Keskkoolis muusika erikallakuga klassis, mida juhendas Lydia Rahula. Seal omandas ta muusika algteadmised. 1995. aastal lõpetas ta G. Otsa nim. Muusikakooli, 2000. aastal Eesti Muusikaakadeemia ja 2003. aastal Londoni Kuningliku Muusikaakadeemia muusikateatri erialal.
Otsa-koolist alates on lauljatar kirjutanud ise muusikat ja tekste, 1991 ja 1992 võitis ta Uno Naissoo nimelisel noorte heliloojate konkursil Grand Prix ja pälvis 1993. aastal Riias toimunud heliloomingu konkursil Via Baltica kolmanda koha. Laulutekste on Kelli kirjutanud mitmetele nimekatele eesti artistidele ja tõlkinud inglise keelde Ardo Ran Varrese ja Toomas Suumani muusikali “Arabella ja Taaniel”. Viimase aja mahukaimaks tööks oli aga muusikali “Chess” eesti keelde tõlkimine Vanemuise teatrile, kahasse Mart Sanderiga.
Samuti käib agar koostöö Mart Sanderi ja Bel Etage’i orkestriga, kellega koos on Kelli Uustanil ilmunud juba kolm plaati – “Five Fifteen” ( anti välja Inglismaal ja kuulutati 2006. aasta jaanuaris Londoni päevalehe Evening Standard poolt nädala jazzalbumiks), “Nüüd Lendame” ja saksakeelne “Deutsche Swingmusik 1939-1945”.
2007. aastal valmis ka Bel Etage DVD kahe kontserdi ja ühe saksakeelse muusikalühifilmiga. Kelli on sageli esinenud muusikalides ja draamaetendustes nii Eestis kui Inglismaal - “Väike õuduste pood” (Eesti Draamateater), “Vampiirid”, “No, no Nanette”, “Hüljatud”, “Oliver”, “Hull Sinu Järele”, “Georg”, “Pipi Pikksukk” (Smithbridhe Production), “Grease”, “Romeo ja Julia” (Eesti Riiklik Nukuteater), “Chicago” (Comedy Productions), “The Bakes Wife”, “The Importance of Being Ernest”, “The Promise” ( London, RAM). 2007. aastast seob Kellit leping ka Rahvusooper Estoniaga, kus ta etenduses “PipiNukiPuhh” mängib Pipi Pikksuka rolli. Üks tipphetki Londoni õpingute ajal oli aga kindlasti laulda tausta Sir Elton Johnile tema heategevuskontserdil Covent Gardenis 2002. aasta detsembris.
Kuigi Kellil on viimastel kuudel suurem osa ajast kulunud pisitütre kasvatamisele, on tal Eestis samuti palju esinemisi ja kontserte erinevate koosseisudega jazzbändist sümfooniaorkestrini. 2005.-2007. aastal töötas Kelli ka Meero Muusikus jazz-poplaulu õpetajana ning tema käe alt on praeguseks läbi käinud juba üle 30 noore laulja. Tänu muusikateatri taustale ulatub Kelli kui laulja ampluaa klassikast rockini, lähedasemaks peab aga ikka easy jazz-stiili, seda ka omaloomingus. Peamiselt seda stiili esindab ka tema esikplaat “Kuni Pöördub Tuul”.