Kuninglik Kvintett

Asutatud 1991 sügisel. Esmakordselt astuti avalikkuse ette Tartus vokaalsolistide ja -ansamblite festivalil Valgre`91, kus võideti Grand Prix. Tookord esineti veel P.E.H.K Projekti nime all. Kvinteti lauljate ja nende ühise lemmiku The King`s Singersi vahelise hingesuguluse ilmnemisel ristisid ansambli fännid pisut hiljem koosseisu "Kuninglikuks Kvintetiks".

Algusaastatel oli kvinteti repertuaar aranžeeritud ansambli kunagise juhi ja looja Erki Pehki poolt, mõjustatuna ülalmainitud maailmakuulsa inglise seksteti stiilist. Tänaseks koosneb ansambel Eesti Rahvusmeeskoori lauljatest ja repertuaar on mitmekesistunud. Lauldakse erinevates stiilides Gregooriuse koraalist Biitliteni.

Ansambli mitmekesine repertuaar võimaldab esineda erinevatele vanuserühmadele ja humoorikalt aranzeeritud lood on nauditavad nii kõrvale kui silmale. Erilisteks publiku lemmikuteks on saanud sellised lood, nagu „Tige tikker“, „Karulaane jenka“ja „Miki merehädas“ - muidugi aranžeeritud meile omases stiilis - aga meie arvates ei ole olemas ilusamat lugu kui A.Oidi „Hällilaul“.
Tähtis koht on meie repertuaaris ka R.Valgre muusikal. Valdavalt esitame oma repertuaari a cappella ehk ilma igasuguste saateinstrumentideta.

Ansambli koosseis on seitsmeteistkümne tegevusaasta jooksul korduvalt muutunud. Ainsa asutajaliikmena on jätkuvalt rivis meie bass Andres Alamaa, pikka aega on koosseisus olnud ka baritonid Meelis Hainsoo ja Mait Männik. Eespool sai juba nimetatud ansambli asutajat Erki Pehki, esimesse koosseisu kuulus veel bariton Aare Lõoke. Palju aastaid oli KK esitenoriks Urmas Põldma; teise tenorina on endale austajaid võitnud Raul Mikson ning baritonina Mareks Lobe.

2005. aasta algusest on koosseis püsinud selline:

Andres Heinapuu - tenor
Erkki Targo - tenor
Meelis Hainsoo - bariton
Mait Männik - bariton
Andres Alamaa - bass