Marko Lõhmus

Marko Lõhmus on lihtne Eesti inimene, kellele lähevad korda meile kõigile harilikud asjad – ilus ilm, head sõbrad, toredad naabrid, rõõmus meel ja hea tuju. Siin-ilmas elatud aja jooksul on ta õppinud inimestes hindama siirust ning positiivset ellusuhtumist. Ta on alati seda meelt: kõik mis teed, teed enesele (või siis: klaas on pigem pool täis, kui pool tühi).

Marko usub, et kõike siin maailmas ei mõõdeta rahas – tähtsad on inimsuhted ning emotsioon. Just seda viimast on ta õppinud aja jooksul ka ise pakkuma. Nauditav pole mitte seista paljude silmapaaride ees ohjates rahva tähelepanu, vaid pigem hetk, kui sinu pakutud seisukohti / emotsioone mõistetakse  ning tehtud töö eest tänulik ollakse.

Kõik sai alguse juba koolipoisina, kui ta pidas väga oluliseks pakkuda oma muusikafonoteeki kuulamiseks ka ülejäänud maailmale (tema klassis käis 16 õpilast). Hiljem aktiivselt klubides / pubides mängides teenis kooli kõrvalt taskuraha. Kuni lõpuks viis tööjärg Markot raadiosse.

Esimeseks ametlikuks töökohaks oli Raadio Eesti (kanal, mida täna enam ei eksisteeri). Palus ärkvel olla kogu suguvõsal, et kõik ilmtingimata öö-showst osa saaksid. Hiljem teenis leiba raadio Sky+ öö- ning nädalavahetusprogrammis. Aastal 2001 liitus Power Hit Radio meeskonnaga, mis on seni olnud tema pikim töökogemus ühes jaamas. Koostöös erinevate kolleegidega nautis ta kõige enam hommikuprogrammide tegemist. Sel ajal tegutses veel aktiivselt ka DJ-na.

2007 aasta kevadest alates on Marko saatejuht StarFMi päevaprogrammis. Naudib muusikat, mida mängib ning peab väga lugu sihtgupist, kellele ollakse suunatud. Püüab iga hinna eest vältida olukordi, kus võib jääda mulje, et saatejuht räägib lihtsalt lobajuttu.  

Õhtujuhi ning konferansjeena on tegutsenud tänaseks juba 7 aastat. Pidades õhtujuhi-ametit püüab hoida värskena nii enda vaimu kui ka enda pakutavat programmi. Põhiline, et ei tekiks kellelgi kunagi emotsiooni: „Meile ei meeldi, miks me peame...”  On väga tähtis, et keegi ei tunneks end ebamugavalt ega kedagi pandaks piinlikku olukorda.

Töid planeerides küsib eneselt kõigepealt: mis on antud ettevõtmise eesmärk. Pidu lihtsalt peo pärast on samuti lõbus pidada, aga püüdes selget eesmärki on tulemus kahtlemata parem.

Tänaseks töötab lisaks raadiole StarFM ka üritusturundus-agentuuris, kus lisaks loovjuhi ametikohale on 50% osanik. Et hoida meel värskena, tegutseb aktiivselt ka õhtujuhina. Kuna iga inimese elus peab olema pidev progress, on ta tänaseks DJ-ametist loobunud ning pöörab rohkem tähelepanu õhtujuhtimisele.