Tee Kuubis

Tantsuteater Tee Kuubis loodi 2005. aasta 1. aprillil Tallinna Ülikooli koreograafia osakonna tudengite, vilistlaste ja õppejõudude poolt.
Teatri eesmärgiks on pakkuda organiseeritud väljundit professionaalsetele tantsijatele ja lavastajatele ning otsida võimalusi koostööks erinevate kunstiliikide esindajate ning partnerorganisatsioonidega. Tantsuteatri juba traditsiooniks kujunenud aastaprojektideks on kevadeti korraldatavad Tallinna Ülikooli koreograafia osakonna fetsival tudengite diplomitööde avalikuks esitamiseks ja etendusprojektid „Tantsukäik Taanilinnas" ning „Tantsutrambid" Tallinna Vanalinna päevade raames.

Tee Kuubis peamiselt viljeldavateks stiilideks on kaasaegne, ajalooline ja eesti tants, kuid erinevate taustadega tantsijate liikmeskonnana on teatril võimalus pakkuda etteasteid veel paljudes teisteski stiilides. Tantsuteatri igapäevasesse repertuaari kuuluvad hetkel Eesti folkloorse ja autoritantsude kavad, kaasaegse tantsu kohaspetsiifilised etteasted, ajaloolise tantsu etteasted, Argentiina tango tantsupaar ja 30ndate stiilis ajastukohane soliidne meelelahutusprogramm laulja ja kolme tantsijaga.
Tee Kuubis on teinud koostööd Tallinna Ülikooli, Kanuti Gildi SAALi, E-Teatri, Tallinna Kesklinna Valitsuse, Eesti Vabaõhumuuseumi, Vaikuse Muusika stuudio, Eesti Kontserdi, Tallinna Kunstihoone, Eesti Kunstiakadeemia, Goethe Instituudi, Eesti Jalgpalliliidu, Olympic Casino, Beer House´i ja mitmete teiste institutsioonidega.
Tee Kuubis on avatud põnevatele väljakutsetele ja erilistele koostööprojektidele. Oleme valmis kõikidele ideedele leidma liikumispõhiseid atraktiivseid lahendusi!